Jsme s vámi již 7 let   

21. 01. 2017  

Hypotéky pro podnikatele

Mnoho podnikatelů potřebuje peníze pro rozvoj svých aktivit. Proto v nabídkách bankovních ústavů hledají úvěry s delší dobou splatnosti a solidními podmínkami. To splňuje podnikatelská hypotéka.

Je hypoteční úvěr pro podnikatele opravdu hypotékou?

Na prvním místě je nutné si uvědomit, že hypotéky byly dříve určeny na nákup bydlení. Nejednalo se tedy o úvěr pro podnikatelské účely. Postupem času ovšem banky zareagovaly na vývoj trhu a začaly nabízet různé formy úvěrů pro podnikatele. Některé z nich pojmenovaly podnikatelskou hypotékou.

Jedná se zejména o úvěry, které mají delší doby splatnosti, jenž přesahuje období 5 let. Podle konkrétní nabídky může délka splácení hypotéky dosáhnout 15 – 20 let. Do těchto úvěrů tedy patří i nabídky, které neobsahují slovo hypotéka, přesto splňují dlouhou dobu splatnosti.

Na co je možné podnikatelskou hypotéku použít

Primárním účelem tohoto úvěru je nákup nemovitosti určené pro podnikatelské účely. Tím ovšem nabídka nekončí, neboť banky nabízejí i další možné využití.

Jedná se zejména o:

  • rekonstrukce
  • nákup pozemku
  • refinancování stávajícího úvěru
  • investice do strojů a dopravních prostředků
  • investice do modernizací a moderních technologií

Jak hypotéku pro podnikatele získat

Elementárním předpokladem jsou adekvátní hospodářské výsledky podnikatele a schopnost doložit svoje příjmy. Důležitým faktorem je i nízká míra zadluženosti a ochota dát od zástavy nemovitost. Stávající nebo kupovanou. Někdy je požadováno zajištění směnkou.

Spočítejte si snadno úrokovou sazbu

Hypotéku potřebuji na?

4.5 Hodnotilo 1993 lidí