Jsme s vámi již 7 let   

29. 01. 2017  

Hypotéka bez dokládání příjmu

Hypotéka bez dokládání příjmů patří mezi specifické produkty, které před mnoha lety nabízely jen některé společnosti. Banky ovšem postupně reagovaly na poptávku zákazníků. Proto nyní nabídku tohoto úvěru najdete u nemalého počtu bankovních domů.

Co je to hypotéka bez dokládání příjmů

Jedná se v podstatě o klasickou hypotéku, přičemž hlavní rozdíl je v tom, že žadatel nedokládá svoje příjmy. To ovšem, do jisté míry, zvyšuje riziko pro poskytovatele hypotečního úvěru. Příčinou je skutečnost, že má menší možnost ověřit si bonitu žadatele o úvěr. Z toho důvodu má úvěr přísnější pravidla, než běžná hypotéka.

V čem se hypotéka bez doložení příjmů hlavně odlišuje

  • Limit výše úvěru ve vazbě na zástavu – částka je většinou limitována 50 % hodnoty odhadu nemovitosti, která je dávána bance do zástavy.
  • Omezení výše úvěru – dále existují nabídky, které poskytnou úvěr v určitém rozmezí, nezávisle na hodnotě zástavy. Pravdou ovšem je, že pokud byste měli opravdu hodnotnou nemovitost, nepochybně byste se dohodli na výjimce.
  • Méně výhodné poplatky – tento druh úvěrů může mít vyšší poplatky, než běžná hypotéka.
  • Vyšší úroková sazba – znevýhodnění se vyskytuje také u úrokové sazby.

Je potřeba si uvědomit, že výše uvedené body můžou, ale také nemusí být u jednotlivých bank uplatňovány. Vždy je nutné zjistit aktuální nabídku na trhu s hypotékami.

Spočítejte si snadno úrokovou sazbu

Hypotéku potřebuji na?

4.5 Hodnotilo 1976 lidí