Jsme s vámi již 7 let   

15. 03. 2017  

Americká hypotéka - jak na to

Jestliže si potřebujete půjčit větší objem peněz na delší dobu a nejedná se o bydlení nebo rekonstrukci, neměli byste přehlédnout americkou hypotéku. V současnosti ji nabízí většina českých bank. Takže pokud jste dostatečně bonitní, můžete na ni dosáhnout. Co se za tímto úvěrem skrývá, kdo ho nabízí a za jakých podmínek?

Představení americké hypotéky

Americká hypotéka představuje alternativu ke klasickým hypotečním úvěrům. Nabízí bezúčelovost. To znamená, že nemusíte dokládat, za co peníze utratíte. Tento druh hypotečního úvěru nabízí elegantnější řešení investic do nákladnějších oblastí z cizích zdrojů, než běžné úvěry. Většinou totiž má delší dobu splatnosti a často výhodnější úrokovou sazbu.

S čím musíte u americké hypotéky počítat

Tak jako všude, i v tomto případě jsou výše zmíněné výhody vyvažovány specifickými podmínkami. Jedná se hlavně o následující 2 požadavky:

  • Nemovitost do zástavy – žadatel musí být schopen poskytnout bance ručení ve formě zástavy nemovitosti. Může ji vlastnit nebo většinou je i respektován souhlas třetí osoby, která ji vlastní a je ochotna ji bance poskytnout.
  • Omezená výše úvěru – i když budete mít nemovitost do zástavy, nemůžete počítat s americkou hypotékou ve 100 % hodnotě zastavované nemovitosti. Banky obvykle půjčují do výše 50 – 70 %.

Spočítejte si snadno úrokovou sazbu

Hypotéku potřebuji na?

4.5 Hodnotilo 1896 lidí